5.Sınıf 35.Hafta Günlük Plan

 5.Sınıf 35.Hafta Günlük Plan
  • Sınıf 5.Sınıf
  • İNDİR 46
  • Dosya Boyutu 186kb
  • Dosya Sayısı 1
  • Eklenme tarihi 11 Haziran 2021
  • Son Güncelleme 11 Haziran 2021

5.Sınıf 35.Hafta Günlük Plan

5.Sınıf 35.Hafta Günlük Plan Konu Kazanımları: M.5.2.5.1. Dikdörtgenler prizmasını tanır ve temel elemanlarını belirler.M.5.2.5.2. Dikdörtgenler prizmasının yüzey açınımlarını çizer ve verilen farklı açınımların dikdörtgenler prizmasına ait olup olmadığına karar verir. M.5.2.5.2. Dikdörtgenler prizmasının yüzey açınımlarını çizer ve verilen farklı açınımların dikdörtgenler prizmasına ait olup olmadığına karar verir. M.5.2.5.3. Dikdörtgenler prizmasının yüzey alanını hesaplamayı gerektiren problemleri çözer.
Kare prizma ve küp, dikdörtgenler prizmasının özel durumları olarak ele alınır. a) Küp ve kare prizma, dikdörtgenler prizmasının özel durumları olarak ele alınır. b) Somut modellerle yapılacak çalışmalara yer verilir.
c) Uygun bilgi ve iletişim teknolojileri ile yapılacak etkileşimli çalışmalara yer verilebilir. Üç boyutlu dinamik geometri yazılımlarından yararlanılabilir. Kup ve kare prizma, dikdörtgenler prizmasının ozel durumları olarak ele alınır. Kup ve kare prizma, dikdörtgenler prizmasının ozel durumları olarak ele alınır.

5.Sınıf matematik dersi günlük planlarının tamamına sitemizden ulaşabilirsiniz. Matematik Günlük planları öğretmen dosyanızda bulundurmalısınız. Bunun için indirdikten sonra okul, tarih, öğretmen bilgilerini güncellemelisiniz. Günlük plan içeriğindeki örnekleri veya konuyla ilgili örnekleri kazanım ve açıklaması çerçevesinde öğrencilere aktarabilirsiniz.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın