2021 LGS Ne Zaman

 2021 LGS Ne Zaman

Liselere giriş sınav tarihi MEB tarafından açıklandı. LGS sınav tarihini merak eden ve sınavlara hazırlanan pek çok öğrenci 2021 yılı LGS nin hangi tarihte olacağını da düşünerek sınav hazırlıklarını tamamlamak istiyorlar. Peki 2021 LGS Ne Zaman?

LGS sınavına ilişkin her yıl 8.sınıfa geçen öğrencilerin akıllarında bir çok soru oluyor. LGS için kaç net yapmam lazım, LGS zor mu, LGS’den nasıl yüksek puan kazanırım, hangi liseler LGS puanıyla öğrenci alıyor gibi soruların başında da şüphesiz sınav tarihi geliyor.

Liselere giriş sınavı Haziran ayında yapılmaktadır. Daha önceki yıllarda olduğu gibi 2021 yılında da liselere geçiş sınavı Haziran ayının ilk pazar günü sayısal ve sözel bölümden oluşacak iki oturumda gerçekleştirilecek.

6 Haziran 2021 Pazar günü Haziran ayının ilk Pazar günü. Henüz sınav tarihi şu tarih diye belirtilmese de çok olağanüstü bir durum olmadıkça sınav için ön görülen tarih 6 Haziran 2021 Pazar günü.

2021 LGS Sınavı Bilgi

2021 LGS sınavında toplamda 90 sorunun sorulacağı sınavın ilk oturumu saat 09.30, ikinci oturumu ise saat 11.30’da yapılacak. İki oturum arasında, öğrencilerin ihtiyaçlarını gidermesi ve dinlenmesi için 45 dakika süre verilecek. Sözel alandan 50 sorunun sorulacağı sınavın birinci oturumu, 75 dakika sürecek. Bu soruların dağılımı şöyle: Türkçe 20, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük, yabancı dil derslerinden 10’ar soru. İkinci oturumda ise sayısal alandan 40 soru sorulacak ve sınav 60 dakika sürecek. Bu oturumda öğrenciler Matematik ve Fen Bilgisi derslerinden 20’şer soru cevaplayacak.

Yararlı Buldunuz mu?

İşine ne kadar yaradı, değerlendir.

Ortalama Puan 0 / 5. Toplam değerlendirme 0

Şu ana kadar oy yok! Bu yazıyı ilk değerlendiren siz olun.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın