Belirli Gün ve Haftalar Kutlama Programları

 Belirli Gün ve Haftalar Kutlama Programları

Sosyal etkinlikler çerçevesinde yapılan belirli gün ve haftalar kutlama – anma programlarının hepsi toplu halde kutlanılmamaktadır. Sosyal etkinlikler yönetmeliğinde belirli gün ve haftalarla ilgili olarak :

..hangilerinin sınıf içi, sınıflar arası, eğitim kurumu düzeyinde ya da eğitim kurumu dışında gerçekleştirileceğine yönelik planlanmayı yapar..

ifadesinden de anlaşılabileceği gibi bazı programlar okul genelinde kutlanmaktadır. Bazı belirli gün ve haftalar ise sınıf içi yapılan etkinlik veya video ile birlikte pano çalışmasıyla tamamlanmaktadır.

Bununla birlikte belirli gün ve haftalara ait günlerin kutlanması için hazırlanan program özeti ve dosyaları da idareye teslim edilerek belirli gün ve haftalar klasörüne eklenmelidir. Hangi düzeyde olursa olsun sınıf içi, sınıflar arası, eğitim kurumu düzeyinde ya da eğitim kurumu dışında gerçekleştirilen tüm etkinliklerden önce izin dilekçesiyle izin alınmalı, daha sonra hazırlanan program yazı inceleme kuruluna onaylatılmalıdır.

Belirli gün ve haftalar programının dağıtılması sosyal etkinlikler kurulu tarafından planlanmakta olup yine bu kurul toplantısında yapılacak – kutlanacak haftaların düzeyi de belirtilmekte ve sosyal etkinlikler yıllık planı ile paylaşılmaktadır.

Yararlı Buldunuz mu?

İşine ne kadar yaradı, değerlendir.

Ortalama Puan 0 / 5. Toplam değerlendirme 0

Şu ana kadar oy yok! Bu yazıyı ilk değerlendiren siz olun.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın