Canlı Ders Karılaşılan Sorunlar ve Çözümleri

 Canlı Ders Karılaşılan Sorunlar ve Çözümleri

EBA canlı ders eğitim öğretim hayatımızın vazgeçilmez bir parçası olmuş durumda. Zoom programı veya Eba canlı derste en çok karşılaşılan problemlerden bahsederek çözümü hakkında bilgi vermeye çalışacağız.

Fatih Kalemle Yazılanları Öğrenciler Görmüyor

Canlı derste ekran paylaşımı yaptınız, fatih kalemle ekrana yazıyorsunuz ama yazılanlar karşıdan görünmüyor. Burada yapılan hata aslında yanlış ekran paylaşımıdır. Fatih kalemle yazı yazabilmek istiyorsanız Fatih kalemi paylaşmanız gerekmektedir. Ekran paylaşımından FATİH KALEMi seçin ve paylaşın. Daha sonra yazı yazacağınız pdf dosyasını veya yazı alanınızı açarak yazmaya başlayabilirsiniz.

Öğrenciler Ekrana Yazı Yazıyor, Nasıl Engellerim

Ekran paylaşımı yaparak canlı ders kullanan öğretmenlerimizin sık karşılaştığı bir durum ekrana öğrencilerin de yazabilir olması. Bunun önüne geçmek için üstteki sekmeden ekrana yazı yazılmasına izin ver deki izini kaldırabilir veya yazanın ismini göstere tıklayarak yazan öğrencinin isminin çıkmasını sağlayabilirsiniz.

Ekrana Yazıyı Düzgün Yazamıyorum, Yazımı Nasıl Güzelleştire bilirim?

Bilgisayar ekranına mause ile yazmak zordur. Özellikle matematik fen bilimleri dersi gibi işlem ve yazı yazmayı gerektiren derslerde ekrana daha düzgün yazı yazabilmeniz için ekran paylaşımını kalemli tabletten yapabilirsiniz. Bu sayede tablet ekranına kolaylıkla kalemi ile yazabileceğiniz için sıkıntı yaşamazsınız. Ya da bilgisayar için bir grafik tablet (çizim tableti) alabilirsiniz. Grafik tabletin kalemi ile ekrana yazdığınız yazılar daha güzel olacaktır. Ya da kalemli tabletinizi indireceğiniz programla grafik tablet olarak kullanarak ekrana tablet kaleminizle yazı yazabilirsiniz.

Yararlı Buldunuz mu?

İşine ne kadar yaradı, değerlendir.

Ortalama Puan 5 / 5. Toplam değerlendirme 1

Şu ana kadar oy yok! Bu yazıyı ilk değerlendiren siz olun.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın