8.Sınıf 31 ve 32.Hafta Günlük Plan

 8.Sınıf 31 ve 32.Hafta Günlük Plan
  • Sınıf 8.Sınıf
  • İNDİR 43
  • Dosya Boyutu 186kb
  • Dosya Sayısı 1
  • Eklenme tarihi 2 Haziran 2021
  • Son Güncelleme 2 Haziran 2021

8.Sınıf 31 ve 32.Hafta Günlük Plan

8.Sınıf 31 ve 32.Hafta Günlük Plan - M.8.3.2.1. Nokta, doğru parçası ve diğer şekillerin öteleme sonucundaki görüntülerini çizer. M.8.3.2.2. Nokta, doğru parçası ve diğer şekillerin yansıma sonucu oluşan görüntüsünü oluşturur.

a) Kareli veya noktalı kâğıt, koordinat sistemi üzerinde çalışmalar yapılır. b) Dinamik geometri yazılımları ile yapılacak çalışmalara da yer verilebilir. c) Ötelemede şekil üzerindeki her bir noktanın aynı yönde hareket ettiği ve şekil ile görüntüsünün eş olduğu fark ettirilir.

a) Kareli veya noktalı kâğıt, koordinat sistemi üzerinde çalışmalar yapılır. b) Dinamik geometri yazılımları ile yapılacak çalışmalara da yer verilebilir. c) Yansımada şekil ile görüntüsü üzerinde birbirlerine karşılık gelen noktaların simetri doğrusuna dik ve aralarındaki uzaklıkların eşit olduğu bu nedenle şekil ile görüntüsünün eş olduğu fark ettirilir. ç) Simetri doğrularının üzerinde olan şekillerle de çalışmalar yapılır.
M.8.3.2.3. Çokgenlerin öteleme ve yansımalar sonucunda ortaya çıkan görüntüsünü oluşturur.

Ortaokul Matematik dersi haftalık ders planları sitemizde. Sayfa ikiye bölünerek hazırlanmış, konu açıklama bilgileri ve genel örnekler bulunmaktadır. Kazanım odaklı ders kitapları dikkate alınarak hazırlanmıştır.

 

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın