Matematik Dersi 2.Dönem Günlük Planlar

 Matematik Dersi 2.Dönem Günlük Planlar

2.dönem matematik dersi günlük planları sitemizin bu bölümünden paylaşmayı planlıyorum. 2.dönem günlük planlarını biraz daha sade tutmayı düşünüyorum, arkalı önlü çıktı alarak kullanılabilecek formda olacaklar.

2.dönem matematik dersi günlük planlarını ortaokuldokuman.com farkıyla bulacaksınız. Ders kitabı içeriğiyle 5E yöntemini kaynaştırarak hazırlayacağım ama uygulayıcısı siz olacağınız için 5E yönteminin aşamalarını iyi bilmeli ve konuyla aşamaları iyi bir şekilde vermelisiniz. Bununla birlikte planda örnek sayısı az, ders içeriğinde bu örnekleri çoğaltarak vermelisiniz.

Aşağıdaki günlük planları kullanabilmeniz için yıllık planınızın da bu planlarla uyumlu olması gerekir. Sitemizdeki günlük planlarla uyumlu olarak hazırladığımız yıllık planlara da buradan ulaşabilirsiniz.

5E MODELİ

Dikkat çekme-giriş (Engage-Enter) Keşfetme (Explore) Açıklama (Explain) Derinleştirme (Elaborate) Değerlendirme (Evaluate) aşamalarından oluşmaktadır.

Dikkat Çekme:Bu aşama ön öğrenmelerin değerlendirilmesi, merak uyandırılması, hazırbulunuşluğun ortaya çıkartılması gibi etkinlikleri kapsamaktadır. öğretmen kavramları, ilkeleri kesinlikle hazır olarak vermez. sorduğu sorularla öğrencilere hatırlatmaya çalışır.

Keşfetme: Bu bölüm sürenin en fazla ayrıldığı aşamadır. Öğretmen ve öğrenciler, bu aşamadaki süreyi çok iyi plânlamalı ve değerlendirmelidir. Öğrenciler bu aşamada genellikle grup çalışması yaparak işbirlikçi öğrenme içinde olurlar.

Açıklama: Bu aşama öğretmenin öğrencilerin yetersiz olan düşüncelerini doğru olanları ile değiştirmesine yardımcı olduğu, öğretmenin gerekli açıklamaları yaptığı aşamadır. Bu nedenle de bu aşama modelin en öğretmen merkezli evresidir.

Derinleştirme: Bu bölümde öğrencilerin kavramsal anlama yetenekleri geliştirilir, öğrencilerin yeni deneyimlerle daha derinlemesine ve geniş anlama yeteneği geliştirilir.

Değerlendirme: Bu aşama, öğrencinin bu sürece kadar gösterdiği performans, beceriler, kavram ve uygulamalarının değerlendirmesi olarak nitelendirilmektedir. 

Yazımın başında da dediğim gibi 5E modelini ders kitabında olabildiğince plana aktarmaya çalıştım. Dikkat çekme bölümünde örnek bir senaryo verildi, bu senaryo hakkında sizin de önceden fikrinizin olması önemli. Farklı dikkat çekme senaryoları da kullanabilirsiniz.

5.sınıf 2.Dönem Günlük Planlar

5.sınıf günlük planları bu bağlantıdan takip edebilirsiniz. İndirme sayfasından önce haftaların listelendiği sayfaya yönlendirileceksiniz. Daha sonra 5.sınıf 2.dönem günlük ders planlarına ulaşabilirsiniz.

6.Sınıf 2.Dönem Günlük Planlar

6.sınıf günlük planları bu bağlantıdan takip edebilirsiniz. İndirme sayfasından önce haftaların listelendiği sayfaya yönlendirileceksiniz. Daha sonra 6.sınıf 2.dönem günlük ders planlarına ulaşabilirsiniz.

7.Sınıf 2.Dönem Günlük Planlar

7.sınıf günlük planları bu bağlantıdan takip edebilirsiniz. İndirme sayfasından önce haftaların listelendiği sayfaya yönlendirileceksiniz. Daha sonra 7.sınıf 2.dönem günlük ders planlarına ulaşabilirsiniz.

8.Sınıf 2.Dönem Günlük Planlar

8.sınıf günlük planları bu bağlantıdan takip edebilirsiniz. İndirme sayfasından önce haftaların listelendiği sayfaya yönlendirileceksiniz. Daha sonra 8.sınıf 2.dönem günlük ders planlarına ulaşabilirsiniz.

Yararlı Buldunuz mu?

İşine ne kadar yaradı, değerlendir.

Ortalama Puan 4.8 / 5. Toplam değerlendirme 22

Şu ana kadar oy yok! Bu yazıyı ilk değerlendiren siz olun.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın