Ortaokul Matematik Sınıf Sınıf Yeni Müfredat

 Ortaokul Matematik Sınıf Sınıf Yeni Müfredat

Ortaokul 5, 6, 7 ve 8.sınıflarda yaklaşık 4 yıl önce değişen müfredat sonrası eğitim sistemi ve müfredat tekrar tartışılır duruma geldi. Özellikle yüz yüze eğitimin sınırlandırılmış olması, canlı derslerde etkileşimin yüz yüze olduğu kadar olamaması, internetin çekme durumundan kaynaklı aksaklıklar; haftalık 5 ders saatinde zor yetişen matematik müfredatının daha da zorlaşmasına neden olmuştur. Bir de derslerin 30 dakika oluşu konuların üzerinde geçirilen süreyi iyice kısaltmıştır.

Bundan sonraki süreçte eğitimde sistem değişikliği ve müfredatta yeni bir güncelleme olacağı yapılan açıklamalar arasına girdi. Yeni eğitim sistemi için uzun soluklu bir araştırma, rol-modeller oldukça önemlidir.

Bu yazımızı özellikle değerli öğretmenlerimizin sınıf düzeyinde katkı vermesi amacıyla oluşturmak istedik. Sınıf ve o sınıfta olması gereken kazanımlarla olmaması gereken kazanımları paylaşırsanız seviniriz.

Müfredat güncellemesiyle yapılacak sistem değişikliği de merak edilenler arasında. Sistem değişikliği denilince canlı derslerden ve pandemi döneminden kalan 30 dakikalık ders uygulamasının sürekli hale geleceği düşünülmekte. Bununla birlikte 4 yıllık ortaokul sistemi 5.sınıfların yaş ve gelişim özellikleri açısından tekrar değerlendirilerek 3 yıllık ortaokul sistemine dönüşün önünü açabilir.

Müfredatta yapılacak değişiklikleri, yeni oluşturulacak eğitim sistemini gerçekleşmesi durumunda detaylarıyla ilerleyen zamanlarda paylaşacağız.

Yararlı Buldunuz mu?

İşine ne kadar yaradı, değerlendir.

Ortalama Puan 0 / 5. Toplam değerlendirme 0

Şu ana kadar oy yok! Bu yazıyı ilk değerlendiren siz olun.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın