Reversi Oyun Kuralları – MEB Reversi Oyna

 Reversi Oyun Kuralları – MEB Reversi Oyna

Reversi oyunu nasıl oynanır? Reversi oyun kurallarını oyunumuzun alt bölümünde bulabilirsiniz. Reversi oyunu çok yönlü düzşünceyi destekleyen ve geliştiren akıl oyunlarındandır.

REVERSİ NASIL OYNANIR? KURALLARI NEDİR?

  • Reversi de iki renkli taşlar vardır. Aşağıdaki oyunda beyaz taşlar sizin, siyah taşlar rakibiniz…
  • Rakibinizin taşlarını kendi iki taşınızın arasına alarak kendi renginize çevirin ve oyun sonunda tahtada en çok kendi taşınızın kalmasını sağlayın. Sizin son koyduğunuz taş ile sizin herhangi bir diğer taşla arasında (yatay-dikey,çapraz)kalan rakip taşlar sizin renge döner.
  • Taşları çevireceğiniz taşlar sizin taş ile son koyduğunuz taş arasında yatay-düşey-çaprazda kalan taşlardır. Burada son koyduğunuz taşı esas alarak çevirme yapmalısınız.

REVERSİ HAMLELERİ – KAZANMA YOLLARI – Reversi Hileleri

Hile denmez buna ama zeka oyunlarında bazı hamleleri bilmek yenilmenizi engelleyebilir. Reversi oyununu kazanmak istiyorsanız dört köşeyi ele geçirmeyi amaçlamalısınız. Köşeleri ele geçirenin kazanma olasılığı daha yüksektir. En az üç köşeyi veya dört köşenin tamamını rakipten önce almanız durumunda oyunu büyük ihtimalle kazanırsınız. Reverside köşeleri ele geçirmeyi düşünerek hamlelerinizi yapmalısınız.

Yararlı Buldunuz mu?

İşine ne kadar yaradı, değerlendir.

Ortalama Puan 3.4 / 5. Toplam değerlendirme 5

Şu ana kadar oy yok! Bu yazıyı ilk değerlendiren siz olun.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın