Seçmeli Matematik Uygulamaları Günlük Plan 5.Sınıf

 Seçmeli Matematik Uygulamaları Günlük Plan 5.Sınıf

Seçmeli Matematik Uygulamaları Yıllık Plan 5.Sınıf. Diğer sınıflar da eklenecektir. Güncel kitabı olan arkadaşlar ulaşırsa sevinirim. Elimde güncel uygulama ders kitabı yok ve internettekiler 2015-2018 arası basımlar ki kazanımlar uyuşmuyor.

Belirli bir kazanım bir kaç hafta gittiği için toplu bir günlük plan olacaktır. Tavsiyem çalışma sayfalarınızı planlarınıza ek yapmanız.

Seçmeli Matematik 5.Sınıf 1-2.hafta Günlük Plan: MU.5.1.1.1.Sayı sistemlerini tanır. a) Farklı medeniyetlerin (Hint – Arap, Mısır, Maya, Babil, Roma vb.) sayı sistemleri inceletilir.

5.sınıf 3, 4, 5, 6.hafta Matematik Uygulamaları Günlük Plan: MU.5.1.2.1.Doğal sayılarla işlemler yapmayı gerektiren problemleri çözer.

7-8-9.Hafta Matematik Uygulamaları Günlük Plan: MU.5.1.3.1.Ürünlerin fiyatlarını karşılaştırmada birim maliyeti kullanır. a) Alışverişte aynı ürünün farklı miktarlarına yönelik birim maliyet fiyatlarını karşılaştıran uygulamalara yer verilir.

9-10-11-12-13.HAFTA Matematik Uygulamaları Günlük Plan: MU.5.1.4. Kesirlerle İşlemler MU.5.1.4.1.Kesirlerle toplama ve çıkarma işlemleri gerektiren problemleri çözer.

Yararlı Buldunuz mu?

İşine ne kadar yaradı, değerlendir.

Ortalama Puan 4.3 / 5. Toplam değerlendirme 9

Şu ana kadar oy yok! Bu yazıyı ilk değerlendiren siz olun.

Yapılan Yorumlar
  • ali dedi ki:

    Seçmeli matematik uygulamalarının bir kitabı yok.Sadece öğretmenler için öğretim materyali diye bir kitabı var. (5-6-7-8.sınıflar için) Bir de öğretim programı var. Gerisi öğretmene kalmış.Yıllardır yeni bir şey yayınlamadılar. Ben seç mat.uygulamaları günlük planlarını yaptığınız için teşekkür ederim.Siz paylaşmasanız ben kendimce yapmaya çalışacaktım.Emekleriniz için tekrardan şükranlarımı sunuyorum.

Bir Yorum Yapın