Sınav Analiz Programı

 Sınav Analiz Programı

Destekleme ve yetiştirme kurslarında aylık değerlendirmenin analizi istenmektedir. Bu analizden yola çıkarak hazırlanan bir sınavda öğrencilerin durumunu gösteren ve soruların durumunu gösteren bir analiz programı hazırladım.

Sınav analizde öğrencinin hangi soruyu doğru hangi soruyu yanlış yaptığını görmekle birlikte sınavdaki herhangi bir soruda istenilen seviyeye ulaşılmış mı bunu da görebilirsiniz.

Sınav Analizi Nasıl Yapılır?

Aşağıdan indireceğiniz sınav analiz programında 4 sekme bulunmakta. 1.sekmedeki bilgiler kısmını doldurarak analiz sayfasının başlıklarını otomatik olarak doldurmuş olursunuz. İkinci sekme sınıf listesi sekmesi, bu sekmeye sınıf listenizi öğrenci numaralarıyla ekleyin. Analiz sayfasında öğrenci bilgileri bu sayfadan çekilmektedir. 3.sayfa kazanımlar sayfası. 20 soru ve en fazla 30 öğrenci için hazırlanmış bir program olduğunu dikkate alarak 20 soruluk testin her bir sorusunun hangi kazanımla ilişkili olduğunu yazmalısınız.

Analiz sekmesi de bu 3 sayfadaki bilgiler kullanacaktır. İlave olarak analiz sayfasındaki öğrenci listesinde her bir öğrencinin her bir sor için yanıtını da dikkate alarak soruyu doğru yapmışsa 5, yanlış yapmışsa 0 yazarak puantajı oluşturacaksınız. Alt kısımda da bu verilere göre sınıfın durumu, soruların durumu, sınıfın başarı durumunu gösteren tablolar (daire ve sütun grafiği) ile sınav analizini yapmış olacaksınız.

Yararlı Buldunuz mu?

İşine ne kadar yaradı, değerlendir.

Ortalama Puan 5 / 5. Toplam değerlendirme 9

Şu ana kadar oy yok! Bu yazıyı ilk değerlendiren siz olun.

Yapılan Yorumlar
 • MEHMET ŞENGÜL dedi ki:

  SINAV ANALİZİ PROGRAMINIZ HARİKA ANCAK ÖĞRENCİ SAYIMIZ 30 ÜSTÜ OLDUĞUNDAN ÖĞRENCİ EKLENEMİYOR. DEĞİŞİKLİK YAPILMASI İÇİN SAYFANIN KORUMASININ KALDIRILMASI GERİKLİDİR DİYE UYARI VERİYOR BUNUN İÇİN PAROLA GEREKLİ
  PAROLANIN MAİL ATARSANIZ SEVİNİRİM

 • Duygu TOPÇU dedi ki:

  Program paylaşımı için çok teşekkür ederim; ancak sayfa korumasının kalkması için parola istiyor. Rica etsem parolayı mail olarak atar mısınız?

 • D.t. dedi ki:

  Merhaba, dosya çok faydalı fakat diğer yorumlarda da bahsedildiği gibi sayfa korumasını kaldırabilmek için gerek parolayı mailime gönderebilir misiniz?

  • Mehmet Ali dedi ki:

   Merhabalar otomatik dağılımın bozulmaması için dosya koruması mevcut. Sizlerin düzenleme yapacağınız sayfalarda koruma yok. Soruların kazanımlarını giriniz, Her öğrencinin her bir sorusu için doğru soruya 5 yanlış soruya 0 yazın.

 • mert dedi ki:

  Mehmet ali hocam ellerinize sağlık güzel düşünülmüş bir program, bir kaç konuda geliştirilirse çok işlevli ve kullanışlı olur. örnek, öğrenci bazında kazanım analizi ve sınıftaki öğrencileri karşılaştırma grafikleri , başka dersleri de ekleyip genel deneme analizi yada birden çok deneme için karşılaştırma gibi konularda geliştirilirse mukemmel olur

 • abdullah dedi ki:

  Program paylaşımı için çok teşekkür ederim; ancak sayfa korumasının kalkması için parola istiyor. Rica etsem parolayı mail olarak atar mısınız?

Bir Yorum Yapın